Načítám Akce

« Všechny Akce

Individuální lesní terapie v Brdech

01/01/2033 / 00:00

Zvu vás na lesní terapii na kraji Brd – v malebné památkově chráněné „barokní krajině“ zvané Osovsko, která se nachází poblíž rozhraní okresů Beroun a Příbram.

Krajina je typická hlubokými smíšenými lesy, podhorskými loukami s tradičními mezemi a remízky, památnými alejemi, rybníčky či bažantnicemi.

 
Lesní terapie je zhruba 3 hodiny dlouhá vycházka, kterou vede „průvodce lesní terapií“. Ten/ta pro vás otevírá dveře k „terapeutovi“, kterým je Les, v širším slova smyslu Příroda.
 
Lesní terapie přináší pocit uvolnění, rozpuštění stresu, zklidnění nervového systému a celkového zpomalení. Má mnoho vědecky prokázaných zdravotních účinků jako je posílení imunity, harmonizace krevního tlaku, snížení zánětlivých stavů, kvalitnější trávení, zlepšení kognitivních funkcí atd.
 
Působí blahodárně i na mentální a emoční úrovni a může být také metodou osobního rozvoje, kdy dochází k integraci jednotlivých částí nás samých. Rozvíjí a prohlubuje náš vztah nejen k přírodě, ale i k sobě samým a druhým lidem.
 
Vycházka, která je fyzicky nenáročná a ujdeme při ní jen malou vzdálenost max. 3-4 km, je rozčleněna do jednotlivých etap tak, abyste prošli uceleným procesem.
 
Děje se tak za pomoci jednotlivých „pozvánek“, smyslově orientovaných aktivit, které nás vedou z hlavy do těla, do přítomnosti, do prožívání propojení s přírodou a všemi jejími bytostmi, jako jsou stromy, zvířata, kameny a další.
 
Všechny pozvánky jsou velmi jednoduché, jemné, bezpečné a otevřené pro vaše vlastní individuální pojetí. Součástí je dobrovolné sdílení, které může mít libovolnou formu.
 
Lesní terapie se koná takřka za každého počasí (v případě hlášeného vydatnějšího a vytrvalého deště nebo nebezpečných jevů bychom se případně dohodli na změně termínu). Je tedy důležité se vhodně vybavit pro vaše maximální pohodlí.
 
Veškeré podrobné informace (co s sebou, kde parkovat, veřejná doprava, kde se sejdeme atd.) budou účastníkovi včas zaslány e-mailem.
 

Přihlášení:

Přihlášky prosím zasílejte na můj e-mail michaela@lesniduse.cz. Uveďte prosím, jaké termíny vycházky by vám vyhovovaly, a své telefonní číslo.

Podrobnosti

Datum:
01/01/2033
Čas:
00:00
Rubrika Akce: