Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Lesní terapie v Brdech – posvátná hora Plešivec

11 listopadu / 13:00 - 16:00

Zvu vás na lesní terapii tentokrát na úpatí posvátného „brdského Olympu“, hory Plešivec. Na jeho vrcholu se nacházelo jedno z nejrozsáhlejších hradišť doby bronzové a podle archeologických nálezů víme, že tato hora měla svůj rituální význam pro široké okolí. Krom toho sem návštěvníky láká mnoho přírodních krás – jezírko, četné prameny, viklan, skalní vyhlídky, hluboké staré lesy…My se budeme pohybovat v místech hory, která jsou méně rušná a známá.

 

Lesní terapie je zhruba 3 hodiny dlouhá vycházka v malé skupině, kterou vede „průvodce lesní terapií“. Ten/ta pro vás otevírá dveře k „terapeutovi“, kterým je Les, v širším slova smyslu Příroda.
Lesní terapie přináší pocit uvolnění, rozpuštění stresu, zklidnění nervového systému a celkového zpomalení. Má mnoho vědecky prokázaných zdravotních účinků jako je posílení imunity, harmonizace krevního tlaku, snížení zánětlivých stavů, kvalitnější trávení, zlepšení kognitivních funkcí atd.
Působí blahodárně i na mentální a emoční úrovni a může být také metodou osobního rozvoje, kdy dochází k integraci jednotlivých částí nás samých. Rozvíjí a prohlubuje náš vztah nejen k přírodě, ale i k sobě samým a druhým lidem.
Vycházka, která je fyzicky nenáročná a ujdeme při ní jen malou vzdálenost max. 3-4 km, je rozčleněna do jednotlivých etap tak, abyste prošli uceleným procesem.
Děje se tak za pomoci jednotlivých „pozvánek“, smyslově orientovaných aktivit, které nás vedou z hlavy do těla, do přítomnosti, do prožívání propojení s přírodou a všemi jejími bytostmi, jako jsou stromy, zvířata, kameny a další.
Všechny pozvánky jsou velmi jednoduché, jemné, bezpečné a otevřené pro vaše vlastní individuální pojetí. Součástí je dobrovolné sdílení v kruhu, které může mít libovolnou formu.
Lesní terapie se koná takřka za každého počasí (v případě hlášeného vydatnějšího a vytrvalého deště nebo nebezpečných jevů bychom se případně dohodli na změně termínu). Je tedy důležité se vhodně vybavit pro vaše maximální pohodlí.
Veškeré podrobné informace (co s sebou, kde parkovat, veřejná doprava, spolujízdy, kde se sejdeme atd.) budou účastníkům včas zaslány e-mailem. Domluvíme se přes e-mail ohledně vašich možností dopravy, v případě potřeby u skupinové lesní terapie většinou funguje možnost spolujízd s ostatními účastníky.

Přihlášení:

Přihlášky prosím zasílejte na můj e-mail michaela@lesniduse.cz. Uveďte prosím konkrétní termín vycházky, o který máte zájem, a své telefonní číslo.

Podrobnosti

Datum:
11 listopadu
Čas:
13:00 - 16:00
Rubrika Akce: