Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Lesní terapie v Brdech – pralesy rezervace Hradec

22 září / 14:00 - 17:00

Zvu vás na lesní terapii v srdci brdských Hřebenů, v přírodní rezervaci Hradec u Dobříše. Toto místo je prodchnuté jak přírodními krásami (nachází se zde věkovité, převážně bukové pralesy a suťová pole), tak dávnou historií, kdy zde na vrcholu stávalo opevněné hradiště, pravděpodobně keltského nebo ještě staršího původu.

 

Lesní terapie je zhruba 3-4 hodiny dlouhá vycházka v malé skupině, kterou vede „průvodce lesní terapií“. Ten/ta pro vás otevírá dveře k „terapeutovi“, kterým je Les, v širším slova smyslu Příroda.
Lesní terapie přináší pocit uvolnění, rozpuštění stresu, zklidnění nervového systému a celkového zpomalení. Má mnoho vědecky prokázaných zdravotních účinků jako je posílení imunity, harmonizace krevního tlaku, snížení zánětlivých stavů, kvalitnější trávení, zlepšení kognitivních funkcí atd.
Působí blahodárně i na mentální a emoční úrovni a může být také metodou osobního rozvoje, kdy dochází k integraci jednotlivých částí nás samých. Rozvíjí a prohlubuje náš vztah nejen k přírodě, ale i k sobě samým a druhým lidem.
Vycházka, která je fyzicky nenáročná a ujdeme při ní jen malou vzdálenost max. 3-4 km, je rozčleněna do jednotlivých etap tak, abyste prošli uceleným procesem.
Děje se tak za pomoci jednotlivých „pozvánek“, smyslově orientovaných aktivit, které nás vedou z hlavy do těla, do přítomnosti, do prožívání propojení s přírodou a všemi jejími bytostmi, jako jsou stromy, zvířata, kameny a další.
Všechny pozvánky jsou velmi jednoduché, jemné, bezpečné a otevřené pro vaše vlastní individuální pojetí. Součástí je dobrovolné sdílení v kruhu, které může mít libovolnou formu.
Lesní terapie se koná takřka za každého počasí (v případě hlášeného vydatnějšího a vytrvalého deště nebo nebezpečných jevů bychom se případně dohodli na změně termínu). Je tedy důležité se vhodně vybavit pro vaše maximální pohodlí.
Veškeré podrobné informace (co s sebou, kde parkovat, veřejná doprava, spolujízdy, kde se sejdeme atd.) budou účastníkům včas zaslány e-mailem. Napište také prosím, jaké máte možnosti dopravy. V případě potřeby u skupinové lesní terapie většinou funguje možnost spolujízd s ostatními účastníky.
Cena je formou „dar za dar“, tedy zvolené dobrovolné částky v doporučené výši 500-650 Kč.

Přihlášení:

Přihlášky prosím zasílejte na můj e-mail michaela@lesniduse.cz. Uveďte prosím konkrétní termín vycházky, o který máte zájem, a své telefonní číslo.

Podrobnosti

Datum:
22 září
Čas:
14:00 - 17:00
Rubrika Akce: