Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Letní lesní terapie na Kokořínsku

12 července / 15:00 - 18:00

Zvu vás na lesní terapii v CHKO Kokořínsko-Máchův kraj,  kde nacházíme zachovalé a druhově pestré smíšené lesy s vřesem, kapradím a borůvčím, divoké rokle s potůčky, tůňkami a mokřady, pískovcová skalní města a celkově členitý terén, často s krásnými výhledy ze skalních plošin. Zkrátka krajinu pohádkovou, kde si lesy ještě žijí svým vlastním životem, s cykly zrodu a zániku a neustálé přeměny…

 

Lesní terapie je zhruba 3-4 hodiny dlouhá vycházka v malé skupině, kterou vede „průvodce lesní terapií“. Ten/ta pro vás otevírá dveře k „terapeutovi“, kterým je Les, v širším slova smyslu Příroda.
Lesní terapie přináší pocit uvolnění, rozpuštění stresu, zklidnění nervového systému a celkového zpomalení. Má mnoho vědecky prokázaných zdravotních účinků jako je posílení imunity, harmonizace krevního tlaku, snížení zánětlivých stavů, kvalitnější trávení, zlepšení paměti a koncentrace atd.
Působí blahodárně i na mentální a emoční úrovni a může být také metodou osobního rozvoje, kdy dochází k integraci jednotlivých částí nás samých. Rozvíjí a prohlubuje náš vztah nejen k přírodě, ale i k sobě samým a druhým lidem.
Vycházka, která je fyzicky nenáročná a ujdeme při ní jen malou vzdálenost max. 3-4 km, je rozčleněna do jednotlivých etap tak, abyste prošli uceleným procesem.
Děje se tak za pomoci jednotlivých „pozvánek“, smyslově orientovaných aktivit, které nás vedou z hlavy do těla, do přítomnosti, do prožívání propojení s přírodou a všemi jejími bytostmi, jako jsou stromy, zvířata, kameny a další.
Všechny pozvánky jsou velmi jednoduché, jemné, bezpečné a otevřené pro vaše vlastní individuální pojetí. Součástí je dobrovolné sdílení v kruhu, které může mít libovolnou formu.
Lesní terapie se koná takřka za každého počasí. Je tedy důležité se vhodně vybavit pro vaše maximální pohodlí.
Veškeré podrobné informace (co s sebou, kde parkovat, veřejná doprava, spolujízdy, kde se sejdeme atd.) budou účastníkům včas zaslány e-mailem. Domluvíme se přes e-mail ohledně vašich možností dopravy, v případě potřeby u skupinové lesní terapie většinou funguje možnost spolujízd s ostatními účastníky.
Cena je formou „dar za dar“, tedy zvolené dobrovolné částky v doporučené výši 500-700 Kč.

Přihlášení:

Přihlášky prosím zasílejte na můj e-mail michaela@lesniduse.cz. Uveďte prosím konkrétní termín vycházky, o který máte zájem, a své telefonní číslo. Napište také prosím, jaké máte možnosti dopravy.

Podrobnosti

Datum:
12 července
Čas:
15:00 - 18:00
Rubrika Akce: